Katarzyna Kaffka

Katarzyna Kaffka

Projektantka graficzna i ilustratorka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki Projektowej. Na co dzień pracuje w agencji produktów cyfrowych Common Wombat, gdzie projektuje aplikacje, strony www oraz identyfikacje wizualne oraz tworzy ilustracje i skład dla cyfrowych publikacji. W przeszłości zajmowała się organizowaniem wystaw i prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży w tczewskim ośrodku kultury Fabryka Sztuk.

Poza pracą jest członkinią Fundacji Akcja Menstruacja, gdzie odpowiada za stronę wizualną oraz ilustracje na social mediach. Od niedawna współtworzy startup Heyday, którego celem również jest ułatwienie dostępu do środków higienicznych dla osób menstruujących w Polsce. Wraz ze Stachem Borawskim stworzyła Karty Akcji Życiowych, narzędzie, które w przystępny sposób ułatwia planowanie czasu.

Lubi grać w gry komputerowe i planszowe, z czego czerpie nie tylko wiele przyjemności, ale i inspiracji do pracy.

W Mental Arts będzie współprowadziła przedmioty związane z grafiką komputerową - podstawy projektowania brandu oraz projektowanie produktu cyfrowego.